Международный альянс
для развития христианского образования

Вища освіта

Рус Укр

Дорогі друзі, які викладають у християнських вищих навчальних закладах!


MAPXOДякуємо Вам за інтерес, проявлений до даного розділу нашого сайту!

Досить імовірно, що студенти, які навчаються у вашому навчальному закладі, прийшли до вас після світських або християнських шкіл, що розрізняються не тільки якістю академічної складової шкільної освіти, а й сутністю і ефективністю програм, орієнтованих на формування світогляду учнів, їх особистості, здатності добре спілкуватися з іншими людьми і успішно розвивати у себе інші навички та вміння, вкрай необхідні сьогодні на робочому місці і в житті в цілому.

Таких відмінностей між школами та їх випускниками слід очікувати, тому що у викладанні та вихованні завжди беруть участь люди (вчителі, працівники адміністрації, автори підручників, методисти), які дотримуються певних світоглядів і цінностей, які вони свідомо і підсвідомо передають своїм учням численними способами. Освіта ніколи не буває нейтральною з точки зору моральності або світогляду.

Беручи до уваги, що світських шкіл набагато більше, ніж християнських, ми цілком можемо припускати, що світські цінності, погляди на життя і принципи взаємин будуть і далі домінувати в нашому суспільстві і все глибше проникати в християнське співтовариство, особливо під впливом потужних формуючих сил сучасних світських ЗМІ, що стали своєрідною рушійною силою світської освіти. Сьогодні нескладно зрозуміти, хто і що насправді все більше і більше знецінюють те, що робить сім'я, церква і навіть християнські навчальні заклади.

Систематичне християнське навчання студентів світогляду, цінностям і принципам взаємин – справа дуже важлива, тому що ці фактори істотно впливають на те, як студенти сприймають і використовують знання, а також як формується їх життєва позиція і відносини з іншими людьми під час їх перебування у вашому навчальному закладі і в подальшому житті. На жаль, через відмінності між школами в згаданих вище сферах ви не можете припустити, що з кожним учнем ви будуєте міцний християнський фундамент життя тільки тому, що він ідентифікує себе як християнин.

Це дуже складно – думати про потреби особистого розвитку кожного студента. Тим не менш, як педагоги-християни, ми повинні серйозно замислюватися про це, тому що наше покликання полягає в тому, щоб допомогти заповнити якомога більше прогалин у підготовці наших студентів до життя, як особистого, так і професійного. Ми сподіваємося, що до того часу, коли ваші студенти закінчать ВНЗ, вони в достатній мірі стануть різнобічними особистостями, здатними мислити по-християнськи, жити по-християнськи і, що найважливіше, бути справжніми послідовниками Христа, які активно застосовують біблійний світогляд, цінності і принципи взаємин в кожній сфері свого життя.

Якщо у вас таке бачення, то МАРХО повністю підтримує вас, невпинно практично допомагаючи педагогам готувати учнів, які будуть приходити до вас із приватних християнських шкіл. Наша стратегія проста – підвищувати кваліфікацію вчителів, які навчають їх у дошкільних навчальних закладах та школах. З часом ми сподіваємося надавати допомогу вчителям-християнам, які працюють у державних школах.

На жаль, на даному етапі розвитку у МАРХО є невеликий перелік ресурсів, які повністю підходять для наших колег-християн, що викладають у вищих навчальних закладах. Хочемо звернути вашу увагу на наступні наші публікації (російською мовою):

Крім цього, вас можуть зацікавити інші ресурси, розміщені на нашому сайті, з повним переліком яких ви можете ознайомитися тут.

Але публікації – аж ніяк не єдиний спосіб, яким ви і ваші колеги можуть отримати користь від взаємодії з Альянсом. Оскільки християнські моральні, соціальні та світоглядні принципи в області викладання і навчання застосовні до всіх рівнів освіти, вам, як людям віруючим і досвідченим викладачам, не важко буде адаптувати багато чого з наших матеріалів до контексту вашого викладання. Деякі з ваших колег уже зробили це! Зокрема, вас можуть надихнути викладати більш по-християнськи деякі матеріали і практичні приклади шкільних уроків в які інтегрований один або кілька аспектів християнської віри. Їх можна знайти на двох наших сайтах, присвячених відповідним методикам:

Сподіваємося, що пропоновані нами ресурси збагатять ваші знання і будуть корисні в роботі.

Ми хочемо знати, чим ми ще можемо вам допомогти і завжди раді вислухати пропозиції щодо співпраці, а також отримати від вас інформацію про джерела фінансової допомоги для подальшого розвитку наших програм.