Международный альянс
для развития христианского образования

Шкільна освіта

 

Шановні колеги, викладачі християнських шкіл!


MAPXOНаш сайт безперечно для вас, якщо ви розумієте, що освіта – це не тільки рейтинг школи і успішність учнів, з метою виконання державних програм і підготовки учнів до вступу у ВНЗ та отримання ними добре оплачуваної роботи в майбутньому. На сторінках нашого сайту ви знайдете корисні матеріали про інші життєво важливі аспекти навчання школярів, а саме: формування особистості учня, розвиток його світогляду, побудова правильних відносин, а також служіння Богу та іншим людям, як за допомогою своїх здібностей і талантів, так і за допомогою знань, одержуваних за роки навчання в школі. Окрім цього, знайомлячись із матеріалами сайту, ви виявите, що у викладанні кожного шкільного предмета, будь то біологія, математика, література, іноземні мови та інші дисципліни, особлива увага приділяється тому, що насправді становить його суть, – вивченню видимих і невидимих аспектів дивного творіння Бога! Незважаючи на безліч спотворень, присутніх у кожній академічній дисципліні через гріх і невігластво, основні ідеї, принципи, закони, об'єкти, люди, живі створіння тощо, що вивчаються у школі, є справою рук Бога. Отож, вони можуть багато чого сказати нам про Нього як про Творця і Пана всього, і можуть бути потужним «каталізатором» прославлення і вихваляння Його. І якщо ви хочете, щоб ваші учні відшукали цей погляд, який змінює життя, ви дійсно потрапили в правильне місце! Вчителям державних шкіл, напевно, буде потрібно бути більш вибірковими і адаптувати більше наших матеріалів, ніж їхнім колегам, які працюють у приватних школах, але кожен педагог-християнин зможе знайти на нашому сайті безліч ресурсів, які допоможуть йому викладати такими методами, які узгоджуються з християнським світоглядом.

Ми розраховуємо, що наші матеріали затвердять вас і надихнуть у тому, що ви вже практикуєте в класі. Деякі запропоновані нами ідеї будуть для вас новими і складними, але сподіваємося, вони надихнуть вас на пошук більш глибокого розуміння того, що значить, по-справжньому викладати з позиції християнського світогляду. Часто правильно кажуть, що той факт, що людина одночасно є християнином і педагогом, не обов'язково означає, що вона дійсно стала педагогом-християнином. Будь-якому вчителю дуже легко залишити свою віру за порогом свого класу просто тому, що він не знає, як встановити правильний і значущий зв'язок між вірою і викладанням, не проповідуючи і не перетворюючи свій шкільний урок у такий, який більше підходить для церковних умов. Навіть багато хто з щирих християн, які мають великий досвід викладання, не знають про тисячі закономірних природних зв'язків між християнською вірою, академічними предметами і шкільним життям в цілому, які тільки й чекають, щоб люди їх для себе відкрили. Ми закликаємо вас дізнатися, розібратися і навчитися тому, як ваше викладання може стати тим, що вкаже школярам на Творця усього сущого і на Його Царство, де все знаходиться в досконалій гармонії!

Ми сподіваємося, що ви вивчите пропоновані нами чотири моделі біблійної інтеграції в освіту, які допоможуть вам об'єднати свої уроки (незалежно від того, який предмет ви викладаєте) з елементами біблійного світогляду, цінностями або принципами взаємин (див. посилання праворуч). Ми також запрошуємо вас ознайомитися з матеріалами (див. посилання праворуч) щодо інтеграції морального розвитку у формування якостей і навичок особистої ефективності, запропонованої відомим педагогом-психологом доктором Томасом Ліконою (див. тут).

У цей розділ ми також додали добірку статей, у яких ваші колеги, не тільки іноземці, а й ваші співвітчизники, діляться своїм досвідом навчання молодого покоління відповідно до біблійного світогляду, цінностей і принципів взаємин. У цих статтях вчителі розповідають про проблеми, з якими вони стикаються в повсякденному шкільному житті, і про те, які шляхи вирішення цих проблем вони знайшли. Серед матеріалів цього розділу також є інформація, яка буде корисна батькам ваших учнів.

Ласкаво просимо до спільноти МАРХО!