Международный альянс
для развития христианского образования

Що таке МАРХО

Рус Укр

Міжнародний альянс для розвитку християнської освіти – чим ми займаємося і для чого це робимо?

З 2016 року команда МАРХО допомагає вчителям-християнам, які працюють у різних навчальних закладах, вийти за рамки викладання одних тільки академічних знань і навичок та зробити навчання і виховання учнів більш цілісним і таким, що базується на християнській вірі.

Усі вчителі та навчальні матеріали, усвідомлено чи ні, формують один або кілька з наступних чотирьох аспектів учня як особистості:

 • світогляд;
 • цінності;
 • принципи взаємовідносин;
 • практичне життя у світлі вищезазначеного.

МАРХО переконаний, що всім послужить на благо, коли становлення особистості учня школи ґрунтується на біблійному вченні та основних принципах християнської віри. Розвиток особистості дитини в сім'ї та церкві можна значно покращити, якщо він здійснюється усвідомлено і систематично ще в одній найбільш формуючій і виховній сфері життя – в освіті.

Викладання шкільних предметів по-християнськи, особливо в християнському середовищі, є одним із кращих способів допомогти учням ЛЮБИТИ БОГА (серцем, душею, силою і розумом) і ЛЮБИТИ ІНШИХ, як самих себе. Досягнення цих двох основоположних біблійних цілей стосовно академічного змісту, освітньому процесу та шкільної спільноти має бути головним завданням будь-якого навчального закладу, який називає себе християнським. Біблійні заповіді любові, незважаючи на те, що вони сформульовані дуже просто, мають безліч вимірів і глибокий сенс.

Але які елементи християнської віри слід застосовувати в освіті і як? Ці питання викликають інші:

 • Хіба «любити Бога розумом» не означає нічого іншого, окрім вивчення Біблії, богослів'я та розробки стратегій євангелізації?
 • Як знання про видимі і невидимі аспекти Божого творіння, що вивчаються шкільними предметами, може допомогти учневі школи краще зрозуміти Бога, спонукати віддати хвалу Йому і мотивувати практично проявити любов як до Бога, так і до інших людей?
 • Чи є біблійні уроки, уроки етики, літератури та історії єдиними інструментами сприяння моральному і духовному розвитку школярів, чи уроки математики, фізики, образотворчого мистецтва, біології, інформатики та фізичної культури також можуть це зробити?
 • Як вивчення так званих «світських» предметів пов'язане з виконанням Божих планів для нашого життя, включаючи місію Церкви?

Це лише деякі з головних питань, на які матеріали і програми MAPXO намагаються дати відповідь. Ми намагаємося демонструвати і впроваджувати практичні методи навчання по-християнськи саме для того, щоб полегшити педагогам-християнам пошук відповідей на ці питання.

Ми вважаємо, що засновані на Біблії цілі освіти ніколи не повинні залишатися лише заявами про благі наміри, але ставати відчутними, послідовними і активними засобами розвитку школярів як всебічно розвинених особистостей, які здатні думати і використовувати всі набуті знання по-християнськи, і дозволяють Богу формувати їх у всіх відносинах, як Він задумав, з метою служіння Йому та іншим людям. Таким чином, учень буде «до всякого доброго діла готовий», як під час навчання у школі, так і в дорослому житті, включаючи сім'ю, професію, церкву, громадське життя, служіння тощо. Якщо це буде зроблено хоча б частково, це вийде далеко за рамки того, що здатні запропонувати більшість світських навчальних закладів будь-якому суспільству, тому що християнська освіта фокусується на правильних внутрішніх мотивах і практичних проявах любові.

Але головний ключ до успіху в цьому – ВИ. Цілісний розвиток учнів може мати місце тільки в тому випадку, коли самі вчителі розвиваються і прагнуть розкрити приховані моральні і духовні виміри створеного світу і людського життя. Викладання «світських» предметів оригінальними християнськими методами з християнськими цілями і змістом вимагає прихильності до постійного особистого і професійного розвитку знань і навичок, які формуються біблійним баченням світу і життям у ньому. Тільки за цієї умови наша ефективність як християн-професіоналів у галузі освіти почне зростати.

Якщо ви намагалися викладати по-християнськи, ви знаєте, що це непросто, тому що всі ми схильні вчити так, як вчили нас. Ще важче зробити це поодинці. Це дуже масштабне завдання, і зайнятість повсякденного життя й вимоги нашої професії можуть утримати навіть самого сповненого добрих прагнень вчителя від здійснення того, що, на його думку, в його серці є одночасно покликанням від Бога і найважливішою справою для сучасного світу у формуванні здорової сім'ї, церкви, професійного середовища і суспільства в цілому.

Керуючись усіма названими вище причинами, ми сердечно запрошуємо вас приєднатися до колег зі спільноти МАРХО, які активно беруть участь у процесі інтеграції різних аспектів християнської віри й освіти природними і прийнятними способами. Стільки всього стає можливим, коли вчителі-християни збираються разом, розмірковують критично і творчо, об'єднують свої зусилля, таланти і ресурси, а також дозволяють Господу використовувати їх в якості ініціаторів змін! По одному уроку за раз.

МАРХО пропонує різні унікальні ресурси, зручні платформи для навчання та обміну професійним досвідом, а також можливості для міжконфесійного християнського спілкування з колегами із різних міст і країн. Завдяки широкому спектру ресурсів МАРХО російською та українською мовами Ви отримаєте доступ до цінної інформації міжнародної спільноти про християнські підходи до навчання, а також до практичних методичних рекомендацій, моральної підтримки та підбадьорення. МАРХО хоче допомогти вам стати найкращим учителем-християнином. Крім того, в нашому Альянсі керівники і лідери (як діючі, так і перспективні) освітніх закладів можуть знайти нові можливості для розвитку і служіння в якості волонтерів, допомагаючи іншим реалізувати своє покликання від Господа в сфері освіти.

Що конкретно ми пропонуємо?

Плани на майбутнє:

 • добровільна атестація вчителів, а також система добровільного аудиту та (або) акредитації освітніх закладів;
 • зустрічі та проекти для викладачів християнських ВНЗ;
 • правова допомога у просуванні та захисті інтересів християн у сфері освіти;
 • переклад нашого основного веб-сайту та окремих ресурсів на інші мови.

Приєднуйтесь до нас! (дивіться розділ Членство)

З повагою,
Рада засновників МАРХО